Vyžiadajte si
cenovú ponuku


Pre cenovú ponuku zašlite prosím dopyt na mailovú adresu plusserviss@gmail.com


Priemyselné sekcionálne brány - Jedinečný rozsiahly program sekcionálnych brán


Sekcionálne brány sa otvárajú vertikálne a získavajú tak miesto pred a za bránou. Články brány sa ukladajú plocho pod stropom, kolmo nad otvorom alebo kopírujúc strechu. Sekcionálne brány konštrukčného radu 50 z ocele, kombinácie oceľ/hliník alebo z hliníka presviedčajú jedinečnou šírkou programu, špičkovým dizajnom brán a certifikovanou bezpečnosťou. Sekcionálne brány Compact ukladajú jednotlivé lamely kolmo hneď za prekladom. Malá hĺbka zasunutia je pri halách s kupolovitými svetlíkmi, sklenenými strechami a fasádami mimoriadne výhodná.


„ Dôvody pre priemyselné sekcionálne brány Hörmann ”

— trvalo číry priehľad

Najvyššia odolnosť voči škrabancom

Brány s plastovým presklením DURATEC odolávajú silnému zaťaženiu v drsnom priemyselnom prostredí a trvalo si uchovávajú priehľad. Špeciálna povrchová úprava v kvalite automobilových reflektorov trvalo chráni tabuľku pred poškriabaním a pred stopami po čistení.
Presklenia DURATEC dostanete sériovo, bez navýšenia ceny, pri všetkých sekcionálnych bránach s priehľadným plastovým presklením – a iba vo firme Hörmann.


— bezkontaktné monitorovanie brány

Predbiehajúca svetelná závora bez príplatku

Mechanicky ovládané priemyselné sekcionálne brány Hörmann s pohonmi WA 400 a ITO 400 sú sériovo vybavené zabezpečením zatváracej hrany s automatickým monitorovaním optickými snímačmi. Bez príplatku si môžete zvoliť aj predbiehajúcu svetelnú závoru VL 1 na bezkontaktné monitorovanie uzatváracej hrany brány. Voliteľne obdržíte aj svetelnú mrežu HLG integrovanú do zárubne. Tieto riešenia Vám poskytnú vyššiu bezpečnosť, rýchlejší chod brány a nižšie náklady na kontrolu a údržbu. Ďalšie informácie nájdete na stranách.


— účinná tepelná izolácia

ThermoFrame

Vyhrievané haly vyžadujú dobre izolované priemyselné sekcionálne brány. Priemyselné sekcionálne brány Hörmann obdržíte voliteľne s pripojením zárubne ThermoFrame pre termické oddelenie zárubne a muriva. Tesniace manžety na obidvoch stranách brány a dvojité tesnenie v preklade dodatočne chránia pred stratami tepla, resp. chladu. Takto zvýšite hodnotu tepelnej izolácie až na 21 %.


Rýchlobežné brány – sériovo s ovládaním s frekvenčným meničom


Rýchlobežné brány Hörmann sú nasadené v interiéri a ako vonkajšie ukončenie na optimalizáciu toku dopravy, na zlepšenie vnútornej klímy a na úsporu energie. Program Hörmann zahŕňa vertikálne a horizontálne sa otvárajúce, transparentné brány s flexibilným závesom, aj v kombinácii so sekcionálnymi bránami a rolovacími bránami, ako aj silné a na servis nenáročné špirálové brány s hladkými hliníkovými profilmi.„ Dobré dôvody pre Hörmann rýchlobežné brány ”

— praktické riešenia

Bezkontaktná bezpečnosť

Bezpečnostná svetelná mreža integrovaná v zárubni monitoruje zatváraciu hranu krídla brány až do výšky 2500 mm. Ďalšie inštalácie na bráne sú vďaka tomu zbytočné (napr. zabezpečenie uzatváracej hrany alebo svetelná závora). Profitujte z tejto vysokej bezpečnosti a z rýchlobežnej brány s mimoriadne jednoduchou montážou a servisom.


— optimalizované prevádzkové priebehy

Sériovo dlhá životnosť a vysoká hospodárnosť

Bezpečnostná svetelná mreža integrovaná v zárubni monitoruje zatváraciu hranu krídla brány až do výšky 2500 mm. Ďalšie inštalácie na bráne sú vďaka tomu zbytočné (napr. zabezpečenie uzatváracej hrany alebo svetelná závora). Profitujte z tejto vysokej bezpečnosti a z rýchlobežnej brány s mimoriadne jednoduchou montážou a servisom.


— trvalo jasný priehľad

Rovnomerne vypenené oceľové lamely

Žiarovo pozinkované, dvojstenné lamely s výplňou PU tvrdenou penou poskytujú mimoriadne vysokú tepelnú izoláciu. Pre bránu z toho vyplýva hodnota UD 1,95 W/ (m²•K)*. Brány sa sériovo dodávajú vo farbe biely hliník (RAL 9006). Na vonkajšej strane presviedča jemný líniový profil povrchovej úpravy Micrograin, na vnútornej strane sú lamely s razením Stucco.
* pri ploche brány 25 m²


Voliteľné presklenia

Dvojité presklenie DURATEC s hrúbkou 26 mm zaručuje najvyššiu odolnosť voči poškriabaniu a dobré izolačné hodnoty. Konštrukcia z hliníkových priečlí v prírodnom odtieni E6 / EV 1 rozdeľuje presklenie prostredníctvom stabilizujúcich vložených lamiel. Na požiadanie je možné dodať aj s trojitým presklením DURATEC pre ešte lepšiu tepelnú izoláciu.


— efektívna tepelná izolácia - NOVINKA

Zvýšená tepelná izolácia prostredníctvom ThermoFrame

Voliteľný ThermoFrame oddeľuje zárubňu od stavebného objektu. Termické oddelenie, vrátane dodatočných tesnení, zlepšuje tepelnú izoláciu až o 15 % a poskytuje optimálnu ochranu proti korózii pre bočnú zárubňu. ThermoFrame sa montuje jednoducho a rýchlo.


Rolovacie brány a rolovacie mreže - hospodárne, robustné a spoľahlivé


Rolovacie brány a rolovacie mreže Hörmann z hliníka a ocele sú vďaka svojej geniálne jednoduchej konštrukcii len s malým množstvom komponentov mimoriadne hospodárne. To sú ukončenia, ktoré sa v každodennej prevádzke vždy znovu osvedčia. Rolovacie brány a rolovacie mreže nezaberajú okolo otvoru takmer žiadne miesto. Navíjajú sa kompaktne za prekladom. Po stranách a v oblasti stropu sa nestratí žiadny cenný priestor haly.
Vysoká špecializácia v konštrukcii rolovacích brán a rolovacích mreží Hörmann ďaleko presahuje normálny štandard. Realizácia atypických riešení patrí pre náš výkonný tím ku každodennému obchodu.„ dobré dôvody pre rolovacie brány a rolovacie mreže Hörmann ”

— inovatívna technika ťažných pružín

Bezpečne a osvedčene

Manuálne otváranie a zatváranie brány sa zreteľne uľahčuje pomocou techniky ťažných pružín. Rolovacími bránami / rolovacími mrežami SB do veľkosti 6000 × 4500 mm je možné pohybovať s nepatrným vynaložením sily. Pri rolovacích bránach / rolovacích mrežiach s voliteľným pohonom chráni technika ťažných pružín mechaniku brány a techniku pohonov.


— premyslený koncept brány a pohonu

Navzájom perfektne zosúladené

O bezchybnú prevádzku rolovacej brány / rolovacej mreže sa stará presné zosúladenie komponentov brány, pohonu a ovládania. Pretože celé riešenie brány pochádza z jednej firmy, je zaručená maximálne zohraná súčinnosť. Rolovacie brány a mreže Hörmann reprezentujú dlhú životnosť a funkčnú bezpečnosť, vyznačujú sa však aj veľmi jednoduchou údržbou.


— bezpečnosť obsluhy vďaka obmedzeniu sily

Sériovo pri WA 300 R S4

V kombinácii s pohonom WA 300 R S4 presviedčajú rolovacie brány / rolovacie mreže SB a TGT svojou vysokou bezpečnosťou pri otváraní a zatváraní. Vďaka sériovému obmedzeniu sily v smere „Brána otvorená“ a „Brána zatvorená“ nie je pri väčšine variantoch závesov a rozsahoch veľkostí potrebná inštalácia zabezpečenia uzatváracej hrany, aby sa splnili požiadavky normy DIN EN 12453.


— systém ZAK s aktívnym systémom posúvania

Minimálna strata tepla a šetrný chod brány

Rolovacie brány classic firmy Hörmann s voliteľným systémom ZAK sa zatvárajú tesnejšie a minimalizujú tak stratu tepla. Systém ZAK posúva bal na konzolách a precízne vedie rolovací pancier tak, aby tento do vodiacich koľajníc nabiehal vždy vo zvislom smere. To chráni bránu a stará sa o nízku hlučnosť pri chode a menší oder. Okrem toho potrebujete aj menší montážny priestor v oblasti prekladu.


Brány pre hromadné garáže ET 500 - Hospodárne kompletné riešenie s mnohými možnosťami stvárnenia


Optimálna hospodárnosť, trvalá funkčná spoľahlivosť a bezpečnosť pre osoby, ako aj extrémne tichý chod, aj pri vysokej frekvencii, predstavujú vynikajúce znaky brány pre hromadné garáže ET500. Prakticky bezúdržbová konštrukcia brány sa otvára a zatvára ľahko, veľmi ticho a bezpečne vďaka technike protizávažia s nízkym stupňom opotrebovania.

Robustná konštrukcia brány ponúka individuálne možnosti stvárnenia vďaka početným variantom výplne, napr. perforovaný plech, lamely alebo tiež výplň zo strany stavebníka.Protipožiarne posuvné brány pre spoľahlivú ochranu objektov


Pre všetky oblasti objektov dodáva firma Hörmann v závislosti od zaťaženia požiarom spoľahlivé riešenia posuvných brán prispôsobené prevádzke a rizikám, v 1- a 2-krídlovom vyhotovení. Protipožiarne konštrukcie sú preskúšané podľa DIN 4102, ich kvalita je priebežne kontrolovaná Ústavom na skúšanie materiálu Braunschweig a schválená zo strany DIBt.
Dymotesné protipožiarne posuvné brány pre bezpečné únikové a záchranné cesty sú dodatočne preskúšané aj podľa DIN 18095. Odporúčajú sa pre všetky oblasti s vysokou frekvenciou pohybu osôb, kde sa ľudia v prípade požiaru musia chrániť pred rozšírením životunebezpečných spalín.
Pre rýchly prechod osôb a prejazd s vozíkmi na vrecia a prepravky alebo menšími dopravnými vozidlami ponúkame protipožiarne posuvné brány s integrovanými/únikovými dverami. Vo všeobecnosti sú integrované/únikové dvere vybavené z dôvodov protipožiarnej techniky horným zatváračom dverí s klznou koľajnicou.


Pásové závesy - Minimálna strata energie


Flexibilné pásové závesy Hörmann sú vhodné predovšetkým ako cenovo výhodné ukončenie pre veľké otvory hál. Odolné plastové pásy zatvárajú maximálne tesne a otvárajú sa len na šírku vozidla alebo nákladu. Tak sa aj pri intenzívnej prejazdnej doprave znížia teplotné straty na minimum. Prvotriedna priehľadnosť flexibilných pásových závesov zlepšuje svetelné pomery a znižuje náklady na osvetlenie. Vhodné pre nasadenie v potravinárskej výrobe alebo výrobe liekov a v mraziarenských zónach.


Kyvné brány - Flexibilné riešenie brány


Flexibilné kyvné brány Hörmann sú koncipované pre nasadenie vo vnútri budov pri normálnej prevádzke vysokozdvižného vozíka. Kyvné brány sú kvôli jednoduchej montáži vyexpedované kompletne predmontované. Brány by mali byť dvakrát tak široké a o 500 mm vyššie ako prepravovaný tovar.